Kilka słów o substancjach mitochondrialnych
Medycyna Mitochondrialna

Kilka słów o substancjach mitochondrialnych

Działem medycyny, któremu bez wątpienia warto przyjrzeć się nieco bliżej jest medycyna mitochondrialna. Koncentruje się ona na mitochondriach, które są niezwykle ważnymi strukturami komórkowymi. Wie, że za ich kondycję odpowiadają w dużej mierze substancje mitochondrialne, których jest naprawdę dużo. Zobaczmy jakie są substancje mitochondrialne i jaką rolę pełnią w naszym organizmie.

Przykładowe substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna zidentyfikowała całkiem sporo substancji, które mają duży wpływ na kondycję mitochondriów. Jedną z nich jest naturalna witamina D3. To właśnie ona odpowiada za właściwą kondycję naszych kości. W okresie dziecięcym chroni nas przed rozwojem krzywicy. W życiu dorosłym wpływa między innymi na pracę układu odpornościowego. Inną substancją mitochondrialną jest witamina C, po którą chętnie sięgamy w przypadku przeziębienia. Substancje mitochondrialne to również selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B12, chrom, mangan, glutation, witamina K2, witamina B3.

Jak dostarczyć organizmowi substancje mitochondrialne?

Najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiedniego preparatu. Przykładem jest na przykład Witamina K2 MK7. To wysokiej jakości preparat, który dostarcza witaminy K2 o wysokiej przyswajalności. Godny polecenia jest też preparat Witamina B Complex. Postawić można na chrom w tabletkach, a także mangan suplement.

Wymienione substancje mitochondrialne mają ogromny wpływ na nasz organizm. Dlatego należy zadbać o to, aby ich poziom zawsze był odpowiedni.