Medycyna mitochondrialna i substancje mitochondrialne
Medycyna Mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna i substancje mitochondrialne

Mówiąc o działach medycyny, warto przynajmniej kilka słów poświęcić medycynie mitochondrialnej. To dość młody dział medycyny, który swoją uwagę koncentruje na mitochondriach i ich kondycji. Zajmuje się również substancjami mitochondrialnymi, które niezbędne są do tego, aby mitochondria pracowały właściwie. I to właśnie substancje mitochondrialne będą przedmiotem naszego artykułu.

Wybrane substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna zna dzisiaj wiele substancji mitochondrialnych. Jedną z nich jest witamina K2. Wpływa ona istotnie na kondycję kości, ma duże znaczenie również dla krzepnięcia krwi. Także witamina C jest substancją mitochondrialną. Wpływa ona na procesy odpornościowe naszego organizmu. Inną substancją mitochondrialną jest naturalna witamina D3, którą większość z nas wiąże – zresztą słusznie – z zapobieganiem krzywicy.

Do substancji mitochondrialnych zaliczają się także l karnityna, selen, kwas alfa liponowy, witamina B3, glutation, witamina B12, koenzym Q10, chrom oraz mangan.

Skuteczny sposób na dostarczenie substancji mitochondrialnych

Najlepszym rozwiązaniem jest dobry preparat. Taki jest między innymi preparat Witamina B Complex, a także Witamina K2 MK7. Również chrom w tabletkach dostępny jest w formie najlepszej jakości preparatów. Warto postawić także na mangan suplement. Substancje mitochondrialne odgrywają ogromną rolę w naszym organizmie. Na szczęście dzisiaj ich dostarczenie organizmowi nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy zakupić dobry preparat, aby być pewnym, że niedobory nam nie grożą.