Naturalne występowanie witaminy B
Medycyna Mitochondrialna

Naturalne występowanie witaminy B

Witamina B complex, jak i zawarte w niej poszczególne składniki, bardzo dobrze oddziałują na nasz cały organizm. Nie tylko wspierają one układ nerwowy, ale i pomagają nam walczyć z uczuciem zmęczenia i znacznie poprawiają wszelkie funkcje psychologiczne.

Jak można zatem zadbać o ich wzorcowy poziom w naszym organizmie? Sekret oczywiście tkwi w pełnowartościowej i zbilansowanej diecie, a w razie niedoboru w odpowiednich suplementach, do których należy chociażby preparat witamina B complex. Z niniejszej treści dowiesz się, na jakie składniki odżywcze powinieneś zwrócić uwagę, by dostarczyć swojemu organizmowi pokłady tych witamin. 

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? 

W przygotowanym preparacie witamina B complex specjalnie dobrano odpowiednie ilości poszczególnych składników, aby te nawzajem się nie wypierały. Aby uzupełnić je w naturalny sposób należy wzbogacić swoją dietę chociażby o orzechy i pestki (słonecznika, dyni), które można dodawać do jogurtów bądź też porcji musli.

W jadłospisie nakierowanym na witaminę B nie może również zabraknąć drobiu, ryb, podrobów (wątróbki),  szpinaku, nabiału z jajkami oraz fasoli. 

Pamiętaj o odpowiednim dawkowaniu 

Wszystko w większym, jak i mniejszym stopniu, wpływa na nasz organizm, występujące w nim komórki, a nawet składające się z nich mitochondria, co bardzo podkreśla medycyna mitochondrialna, stosując różne terapie, w których używa substancji mitochondrialnych. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe dawkowanie każdej witaminy, jak i suplementów. Dotyczy to zarazem witaminy B complex, jak i witaminy K2 MK7, D3, C, jak i selenu, manganu, l karnityny oraz kwasu alfa liponowego.