Witamina D3 i jej wpływ na zdrowie
Medycyna Mitochondrialna

Witamina D3 i jej wpływ na zdrowie

Medycyna mitochondrialna to dział medycyny, któremu poświęca się coraz więcej uwagi. W centrum jego zainteresowań leżą mitochondria – struktury komórkowe odpowiedzialne za produkcję energii. Dzisiaj wiemy już, że mitochondria pracują prawidłowo i są w dobrej formie, jeśli w naszym organizmie znajduje się wystarczający poziom szeregu substancji. Są to tak zwane substancje mitochondrialne. Jedną z nich jest witamina D3.

Jakie substancje mitochondrialne?

Wspomniana we wstępie witamina D3 to niejedyna substancja mitochondrialna. Są to również: witamina C, witamina K2, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B12, koenzym Q10, chrom, witamina B3. Wszystkie odgrywają naprawdę poważną rolę i nie powinno zabraknąć ich w naszym ciele.

Witamina D3 – kiedy ją stosować

Naturalna witamina D3 to najlepszy wybór, jeśli chcemy suplementować witaminę D3. Warto pamiętać, że witamina D3 dba o kondycję nie tylko kości, ale również zębów. Dzięki niej nasz organizm może prawidłowo wchłaniać wapń oraz fosfor – pierwiastki o ogromnym znaczeniu. Naturalna witamina D3 to również prawidłowa praca mięśni.

Naturalna witamina D3 jest preparatem, który poleca się w przypadku osłabionej odporności. Suplementacja substancji mitochondrialnych nie stanowi obecnie żadnego problemu. Wybór preparatów wysokiej jakości jest naprawdę szeroki. Wspomnieć wystarczy chociażby takie preparaty, jak Witamina B Complex oraz Witamina K2 MK7. Dostępny jest także chrom w tabletkach, a nawet mangan suplement. Decydując się na suplementację, warto sięgać po najlepsze specyfiki.